Skip navigation
geerntete Orangen im Erntekorb

Go West

Následujte nás na malé cestě po Jižní Americe, kde kvetou „férové“ pomeranče! Zde roste ovoce pro nápoj Pfanner FAIRTRADE pomeranč a zde se přímo v místě ihned po sklizni zpracuje. Již v roce 2001 uzavřela firma Pfanner s asociací FAIRTRADE partnerství a je tak v oblasti ovocných šťáv celosvětově jejím objemově nejsilnějším partnerem. Jestli vám na myšlence FAIRTRADE také záleží, nepřehlédněte v supermarketu Pfanner pomerančový džus s logem FAIRTRADE.

Blühende Apfelbäume

Go North

Ovoce pro naše exotické džusy a ledové čaje často pochází z dalekých krajin. Ale někdy je to nejlepší přímo na dosah ruky. Například u Bodamského jezera. Jeho mírné podnebí a mnoho slunečných dní vábí nejen nesčetné rekreanty a turisty, ale poskytují také ideální podmínky pro růst jablek pro naše nápoje Pfanner 100% jablko z Rakouska. Jablka ze sadů u Bodamského jezera zaujmou svým vyváženým poměrem mezi sladkou a kyselou chutí a skvěle se tak hodí pro výrobu jablečného džusu.

reife Granatäpfel am Baum

Go South

V mírném podnebí Turecka se daří rajskému granátovému jablku, které je v mnoha kulturách považováno za symbol života a plodnosti. Název tohoto ovoce pochází z latiny a znamená v překladu „s jadérky“. Granátové jablko obsahuje zhruba 400 rubínově červených lahodně sladkých jadérek, která jsou uložená v jednotlivých pouzdrech uvnitř plodu. Plody pro výrobu Pfanner BIO nektaru z granátových jablek se pěstují ve vybraných biologických pěstitelských oblastech na jihozápadě Turecka. Následujte nás na cestě do Středomoří, kde roste a prospívá toto cenné ovoce bohů.

Sonnenuntergang über einer Teeplantage in Sri Lanka

Go East

Čajovník byl objeven již 5 000 let před naším letopočtem. Dnes je čaj považován za jeden z nejrozšířenějších nápojů na světě. Kultivuje se převážně v tropických a subtropických oblastech v nadmořské výšce až 2 500 m. Vybrané druhy zeleného čaje pro neslazený nápoj zelený čaj Pfanner Pure Tea pocházejí z centrální vysočiny na Srí Lance. Následujte nás při cestě za původem čajovníku a objevte s námi svět čaje na Dálném východě!